Корзина
262 отзыва
Надежный продавец Prom.ua
Минимальная сумма заказа для отправки Новой Почтой 150 грнВсе товары
+380981812008
+380503202522
+380634106065
УкраинаДнепропетровская областьДнепрСамарский район, Приднепровск, ул. Прибрежная
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
Корзина
Питомник Экзотических и Цитрусовых комнатных растений

Вирощування кімнатного інжиру в домашніх умовах

Вирощування кімнатного інжиру в домашніх умовах

Інжир, вирощений в домашніх умовах, дає смачні, корисні плоди, які за своїми цінними властивостями не поступаються садовому інжиру. Кімнатна смоковниця відрізняється компактними розмірами, невибаглива, добре росте і приносить урожай 2 рази на рік.

Вирощування кімнатного інжиру в домашніх умовах
У горщиковій культурі фігове дерево використовується з 16 століття. Інжир, вирощений в домашніх умовах, дає смачні, корисні плоди, які за своїми цінними властивостями не поступаються садовому і дикого інжиру. Кімнатна смоковниця відрізняється компактними розмірами, невибаглива, добре росте на підвіконні і приносить урожай 2 рази на рік.
Розмноження виробляють насінням або живцями. Рекомендується купувати кілька саджанців, які підрощують, а потім розмножують шляхом живцювання, або використовувати готові живці. Насіннєвий спосіб розмноження смоківниці не менш популярний. Однак при розмноженні живцями плодоношення культури настає швидше.
Для вирощування домашнього інжиру використовуються низькорослі, самозапильні сорти:
Як виростити плодоносний інжир в домашніх умовах
Для того щоб виростити інжир в домашніх умовах за допомогою живців вибирають повністю доспілі гілки плодоносного фігового дерева. Укорінення краще проводити в січні-лютому до того, як рослина скине листя і почне обростати молодими пагонами. Живці нарізають довжиною 10-16 см з 3-4 нирками. Для їх нарізки використовується гострий ніж. Зрізи підсушують в прохолодному місці або на відкритому повітрі протягом 7 годин. У нижній частині держака роблять кілька невеликих надрізів, це сприятиме кращому утворенню коренів. Для вкорінення живці поміщають в ємність з річковим піском на глибину 2-4 см Після цього їх поливають і поміщають під банку. Підготовлені живці можна помістити в ємність з водою, це також сприятиме швидкому вкоріненню.
Коли відростуть коріння, саджанці пересаджують в горщики з підготовленим грунтом. Грунт повинен бути живильним, дренованим, містити листовий перегній, дерен, торф і річковий пісок. Через деякий час, коли коренева система дерева розростеться і заповнить весь горщик, кімнатний інжир слід пересадити в більш простору ємність, об'ємом 6-8 літрів.
Інжир потребує регулярного поливу, тому в період вегетації необхідно своєчасно зволожувати грунт, в іншому випадку листя почнуть згортатися і опаде.
Кімнатна рослина інжир будинку
При розмноженні насінням використовують ретельно промиті і підсушені насіння інжиру. Посів проводять ранньою весною. Грунт для посіву повинна бути легкою, містити пісок, листову землю і торф. Насіння поміщають в грунт на глибину 3 см і виробляють полив. Ємність з насінням накривають склом або поліетиленовою плівкою. Після появи перших сходів укриття знімають на 1-2 ч в день, при появі більшої частини сходів його прибирають. Коли сіянці підростуть, їх пересаджують в окремі ємності.
Догляд за кімнатним інжиром
Догляд за кімнатним інжиром здійснюється цілий рік. Влітку стовбур і листя дерева обприскують теплою, відстояною водою, здійснюють рясний полив. При пересиханні грунту смоківниця скидає листя. Крім того, часте обприскування запобігає появі павутинного кліща. У період плодоношення обсяг поливів зменшують, щоб плоди не стали водянистими.
Як і всі рослини субтропіків, дана культура потребує періоді спокою. Для цього на зиму дерево поміщають на утеплену лоджію, в зимовий сад або яке – небудь інше прохолодне місце, де температура повітря не перевищує +10-15°; і не знижується нижче 0°С. Однак перезимувати інжир може і вдома на підвіконні далеко від опалювальних приладів. Освітлення в цей період йому не потрібно. Зимовий спокій триває з листопада по січень. В цей час фігове дерево скидає листя. Кількість поливів зменшується. Полив потрібно для того, щоб не допустити пересихання земляної грудки. Поливають сплячу рослину прохолодною водою для запобігання раннього пробудження нирок. При пробудженні дерева (набуханні бруньок) його виносять на світло, забезпечують регулярний полив, вносять підгодівлю.
Для швидкого розвитку культури і гарного плодоносіння необхідний азот, тому перша підгодівля повинна складатися з цього добрива. При вирощуванні інжиру в домашніх умовах під час кожної пересадки вносять добрива. Під час набухання бруньок чергують підгодівлі з розчину гною з підгодівлею з фосфору. У період спокою підгодівлі не потрібні.
Навесні при встановленні теплої погоди ємність з рослиною виставляють на балкон або в сад.
Молоді особини потребують щорічної пересадки, оскільки дуже швидко розростається їх коренева система. Пересадку проводять навесні до розпускання листя. Дерева, що досягли 7-ми років, пересаджують раз в 3 роки. Новий горщик повинен бути на кілька сантиметрів більше старого. У занадто просторій ємності коренева система буде стрімко розвиватися, що негативно відіб'ється на плодоношенні. При пересадці на дно горщика насипають дренаж шаром близько 3 див. Пересаджують рослину так, щоб коренева шийка залишалася на поверхні. Пересаджене дерево ставлять на добре освітлене місце.
Важливу роль у розвитку і плодоношенні культури відіграє формування крони. Крім того, якщо під час не проводити обрізку, інжир в кімнатних умовах може досягти великих розмірів. Формувати крону краще до набухання нирок. У молодих особин залишають 3-4 розвинені гілки, інші видаляють. Коли рослина досягне висоти 20-30 см, верхівку прищипують для стимулювання розвитку бічних гілок, які вкорочують на 1/3 своєї довжини. Укорочення верхніх гілок необхідно для того, щоб нижні пагони ставали сильнішими. Обрізку проводять таким чином, щоб верхні нирки були спрямовані не в центр крони, а в сторони. Правильна і регулярна обрізка сприяє створенню красивої крони, що складається з 3-4 вертикальних гілок і безлічі бічних пагонів.
Сформувати крону можна у вигляді віяла. Віялова обрізка досить популярна серед садівників, так як в результаті її зростає врожайність дерева і його декоративність. Формування крони починається з прищипування верхівкової нирки. Пагони, спрямовані всередину крони і загущающие її видаляють, горизонтальні гілки, на яких формується велика частина врожаю, залишають. При віяловому обрізанні залишаються кілька основних гілок, розташованих горизонтально до площини і паралельно один одному. Всі зрізи виконуються над ниркою. Після такої обрізки збільшується число нових, плодоносних пагонів.
При дотриманні всіх умов вирощування та догляду смоківниця починає приносити плоди на другий рік. За рік кімнатна рослина інжир може принести 1-2 врожаю. Плоди першого збору утворюються на торішніх пагонах, другого збору – на молодих пагонах поточного року. Перше плодоношення настає в липні, друге у вересні. Період дозрівання плодів триває від двох тижнів до одного місяця. Зрілі плоди стають м'якими і починають виділяти солодкий сік з вічок.
Інжир кімнатний плодоносний з незвичайними розсіченим листям стане не тільки культурою, приносить смачні, корисні плоди, але і ефектною прикрасою кімнати, тераси або садової ділянки.
Хвороби і шкідники інжиру в кімнатних умовах
Інжир в кімнатних умовах хворіє вкрай рідко, але іноді може піддаватися хвороб і вредителямСамым поширеним шкідником цієї культури є павутинний кліщ, який розвивається в опалювальний сезон, коли повітря в приміщенні теплий і сухий. Для того щоб запобігти навалу павутинного кліща проводять щоденне обприскування рослин і повітря навколо них. Виявивши шкідника на дереві, вогнища ураження змивають сильним напором холодної води, обприскують листя і стовбур розчином актеллика. Через тиждень дану процедуру повторюють. З грибних хвороб фігове дерево схильне до коралової плямистості, яка проявляється у вигляді дрібних червонуватих точок на стеблах рослини. Уражені пагони вирізують, дерево обробляють фундазолом, розчином бордоської рідини або розчином марганцевого калію.

Выращивание комнатного инжира в домашних условиях

В горшечной культуре фиговое дерево используется с 16 века. Инжир, выращенный в домашних условиях, дает вкусные, полезные плоды, которые по своим ценным свойствам не уступают садовому и дикому инжиру. Комнатная смоковница отличается компактными размерами, неприхотлива, хорошо растет на подоконнике и приносит урожай 2 раза в год.

Размножение производят семенами или черенками. Рекомендуется приобретать несколько саженцев, которые подращивают, а затем размножают путем черенкования, либо использовать готовые черенки. Семенной способ размножения смоковницы не менее популярен. Однако при размножении черенками плодоношение культуры наступает быстрее.

Для выращивания домашнего инжира используются низкорослые, самоопыляемые сорта:

Как вырастить плодоносящий инжир в домашних условиях

Для того чтобы вырастить инжир в домашних условиях с помощью черенков выбирают полностью вызревшие ветки плодоносящего фигового дерева. Укоренение лучше производить в январе-феврале до того, как растение сбросит листья и начнет обрастать молодыми побегами. Черенки нарезают длиной 10-16 см с 3-4 почками. Для их нарезки используется острый нож. Срезы подсушивают в прохладном месте или на открытом воздухе в течение 7 часов. В нижней части черенка делают несколько небольших надрезов, это будет способствовать лучшему образованию корней. Для укоренения черенки помещают в емкость с речным песком на глубину 2-4 см. После этого их поливают и помещают под банку. Подготовленные черенки можно поместить в емкость с водой, это также будет способствовать быстрому укоренению.

Когда отрастут корни, саженцы пересаживают в горшки с подготовленной почвой. Почва должна быть питательной, дренированной, содержать листовой перегной, дерн, торф и речной песок. Через некоторое время, когда корневая система дерева разрастется и заполнит весь горшок, комнатный инжир следует пересадить в более просторную емкость, объемом 6-8 литров.

Инжир нуждается в регулярном поливе, поэтому в период вегетации необходимо своевременно увлажнять почву, в ином случае листья начнут сворачиваться и опадут.

Комнатное растение инжир дома

При размножении семенами используют тщательно промытые и подсушенные семена инжира. Посев проводят ранней весной. Почва для посева должна быть легкой, содержать песок, листовую землю и торф. Семена помещают в почву на глубину 3 см и производят полив. Емкость с семенами накрывают стеклом или полиэтиленовой пленкой. После появления первых всходов укрытие снимают на 1-2 ч в день, при появлении большей части всходов его убирают. Когда сеянцы подрастут, их пересаживают в отдельные емкости.

Уход за комнатным инжиром

Уход за комнатным инжиром осуществляется круглый год. Летом ствол и листья дерева опрыскивают теплой, отстоянной водой, осуществляют обильный полив. При пересыхании почвы смоковница сбрасывает листву. Кроме того, частое опрыскивание предотвращает появление паутинного клеща. В период плодоношения объем поливов уменьшают, чтобы плоды не стали водянистыми.

Как и все растения субтропиков, данная культура нуждается в периоде покоя. Для этого на зиму дерево помещают на утепленную лоджию, в зимний сад или какое – либо другое прохладное место, где температура воздуха не превышает +10-15°; и не понижается ниже 0°С. Однако перезимовать инжир может и дома на подоконнике вдали от отопительных приборов. Освещение в этот период ему не требуется. Зимний покой длится с ноября по январь. В это время фиговое дерево сбрасывает листья. Количество поливов уменьшается. Полив требуется для того чтобы не допустить пересыхания земляного кома. Поливают спящее растение прохладной водой для предотвращения раннего пробуждения почек. При пробуждении дерева (набухании почек) его выносят на свет, обеспечивают регулярный полив, вносят подкормку.

Для быстрого развития культуры и хорошего плодоношения необходим азот, поэтому первая подкормка должна состоять из этого удобрения. При выращивании инжира в домашних условиях во время каждой пересадки вносят удобрения. Во время набухания почек чередуют подкормки из раствора навоза с подкормками из фосфора. В период покоя подкормки не требуются.

Весной при установлении теплой погоды емкость с растением выставляют на балкон или в сад.

Молодые особи нуждаются в ежегодной пересадке, поскольку очень быстро разрастается их корневая система. Пересадку проводят весной до распускания листьев. Деревья, достигшие 7-ми лет, пересаживают раз в 3 года. Новый горшок должен быть на несколько сантиметров больше старого. В слишком просторной емкости корневая система будет стремительно развиваться, что негативно отразится на плодоношении. При пересадке на дно горшка насыпают дренаж слоем около 3 см. Пересаживают растение так, чтоб корневая шейка оставалась на поверхности. Пересаженное дерево ставят на хорошо освещенное место.

Немаловажную роль в развитии и плодоношении культуры играет формирование кроны. Кроме того, если во время не проводить обрезку, инжир в комнатных условиях может достичь больших размеров. Формировать крону лучше до набухания почек. У молодых особей оставляют 3-4 развитые ветки, остальные удаляют. Когда растение достигнет высоты 20-30 см, верхушку прищипывают для стимулирования развития боковых ветвей, которые укорачивают на 1/3 своей длины. Укорачивание верхних веток необходимо для того, чтобы нижние побеги становились сильнее. Обрезку проводят таким образом, чтобы верхние почки были направлены не в центр кроны, а в стороны. Правильная и регулярная обрезка способствует созданию красивой кроны, состоящей из 3-4 вертикальных веток и множества боковых побегов.

Сформировать крону можно в виде веера. Веерная обрезка довольно популярна среди садоводов, так как в результате ее возрастает урожайность дерева и его декоративность. Формирование кроны начинается с прищипывания верхушечной почки. Побеги, направленные внутрь кроны и загущающие ее удаляют, горизонтальные ветки, на которых формируется большая часть урожая, оставляют. При веерной обрезке остаются несколько основных ветвей, расположенных горизонтально к плоскости и параллельно друг другу. Все срезы выполняются над почкой. После такой обрезки увеличивается число новых, плодоносящих побегов.

При соблюдении всех условий выращивания и ухода смоковница начинает приносить плоды на второй год. За год комнатное растение инжир может принести 1-2 урожая. Плоды первого сбора образуются на прошлогодних побегах, второго сбора – на молодых побегах текущего года. Первое плодоношение наступает в июле, второе в сентябре. Период созревания плодов длится от двух недель до одного месяца. Зрелые плоды становятся мягкими и начинают выделять сладкий сок из глазков.

Инжир комнатный плодоносящий с необычными рассеченными листьями станет не только культурой, приносящей вкусные, полезные плоды, но и эффектным украшением комнаты, террасы или садового участка.

Болезни и вредители инжира в комнатных условиях

Инжир в комнатных условиях болеет крайне редко, но иногда может подвергаться болезням и вредителямСамым распространенным вредителем этой культуры является паутинный клещ, который развивается в отопительный сезон, когда воздух в помещении теплый и сухой. Для того чтобы предотвратить нашествие паутинного клеща проводят ежедневное опрыскивание растений и воздуха вокруг них. Обнаружив вредителя на дереве, очаги поражения смывают сильным напором холодной воды, опрыскивают листья и ствол раствором актеллика. Через неделю данную процедуру повторяют. Из грибных болезней фиговое дерево подвержено коралловой пятнистости, которая проявляется в виде мелких красноватых точек на стеблях растения. Пораженные побеги вырезают, дерево обрабатывают фундазолом, раствором бордоской жидкости или раствором марганцевого калия.

Другие статьи